Koho má občan SR voliť?

Autor: Juraj Neština | 14.7.2011 o 11:40 | (upravené 14.7.2011 o 12:42) Karma článku: 7,37 | Prečítané:  1288x

Ako čítam SME alebo blogy nič pozitívne na politike nevidím. Negatívneho pribúda a pozitívne tu asi ešte nebolo...Ak človek ani trochu neverí populizmu (či už z prava alebo zlava) tak jeho voĺby vyzerajú dosť smutne a zmätene asi ako tie moje.

Ja už vážne ani netuším koho by som volil ak by boli volby teraz. Nie že by som sa priklánal skôr k tomu alebo tomu, to nie, ja sa skôr odklánam od toho aj toho.

Nemyslím si pritom, že som sám. A rozhodovať sa podĺa toho od koho sa odklánam menej ma už veĺmi nebaví...Vidina novej "tej správnej" volby je veĺmi mizivá nakoĺko nové strany sú skôr odrodilci z iných strán. Toto pravidlo rúca akurat SaS, ktorá prave vdaka tomu vystrelila vo volbách, pretože bola nová a nie pošpinená ostatnou politikou. A kde sú teraz? Na hranici zvolitelnosti..

Koĺko novej strane trvá kým ju miestni žraloci zožerú a premenia na svojich? Hmm, štýl ak niesi ako my, si ako oni je myslím dosť presný u nás.

Netvrdím, že strana je zlá, ale ich voliči si to už asi myslia...Budúce volby sú zatiaĺ daleko(naštastie), lebo pri súčasnej situácií vážne neviem či by som sa nepriklonil k nevoličom, ktorých ja osobne pokladám za ignorantov. Nedať hlas znamená ignorovať situáciu, ktorá tu je a byť s nou spokojný. To by ale znamenalo, že tu je skoro polovica občanov spokojných...čož je pre mna nepredstavilná predstava.

Pre mna to nieje demokracia ak je vláda postavená na hlasoch iba polovice občanov, aj to nie celej. (skôr polovice z polovice občanov) Mnohí mi hovoria, že aj nedať hlas je voĺba, ale aká?

Ludia sú sklamaní z polície, súdov, zdravotníctva, školstva..atd..a hlavne z politikov, ktorým sme opäť naleteli, že bude lepšie.

Ja osobne som zastáncom reforiem aké robí pravica a som za dlhodobé ciele, skôr ako by mi mali dať teraz 10 eur k platu...Radšej by som bol ak by sme si utiahli opasky a za 10 rokov sa mali super. Ale je to skôr o tom, že my si utahujeme a lepšie sa mať nebudeme...

Do kedy? Kedy príde ten zlom, že nám niekto reálne vysvetlí prínosy politiky a ciele do budúcna, ktoré aj budú splnené?

Som politický optimista takže stále dúfam v zazrák a príchod "spasiteĺa", ktorý nebude mrhať verejné financie, zruši korupciu a spraví z našej krásnej vlasti spravodlivú a bezpečnú krajinu, kde nebudu rozdiely medzi regionmi, hladové doliny nebudú neznášať nás Bratislavčanov. Mafia sa bude policajtov báť a grázli si dva krát rozmyslia či agresiu budu smerovať na niekoho alebo jeho majetok...

pekná utópia, ja viem, ale však každý máme nejaké sny nie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?